Навчальний процес

В дошкільному навчальному закладі навчально-виховний процес з дітьми здійснюється за  програмою  виховання  і  навчання  дітей  від  двох  до  семи  років "Дитина"  та  програмою  розвитку   дітей  старшого  дошкільного  віку  "Впевнений  старт".

Керуючись  основними  законодавчими  документами в галузі освіти: законів України "Про  освіту", "Про  дошкільну освіту", "Про  засади  державної політики", "Про  захист  дитинтства", Концепції  громадянського  виховання  особистості  в  умовах  розвитку  української  державності, листа МОН  від   20.06.2013 №1/9-446 "Щодо  організації  роботи  в  дошкільних  навчальних  закладах у 2014/2015  навчальному  році", Базавого  компонета  дошкільної  освіти, програми  виховання  і  начання  дітей  від  двох  до  семи років "Дитина" та  програми  розвитку  дітей  старшого  дошкільного  віку "Впевнений старт"  колектив  дошкільного  навчального  закладу  визначив  пріоритетні  завдання  в  роботі  на  2014/2015  навчальний  рік:

1.Продовжувати  формувати  в  дошкільників  валеологічні  знання  про  складові  здоров'я  та  практичні  вміння  і  навички  по  зміцненню  особистого  здоров'я.

2.Розвивати  творчі  здібності  дітей  в  процесі  образотворчої  діяльності.

3.Виховувати  в  дітей  стійкий  інтерес  до  пізнання  навколишнього  світу  і  себе  в  ньому  в  процесі  організованої  та  самостійної  ігрової  діяльності.

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку є заняття з різних розділів програми - це інтегровані, комплексні, комбіновані, міні-заняття, а також самостійна художня діяльніст дітейь, ігри,  розваги, свята, гурткова  робота.  Провідною у  дошкільному  віці є ігрова  діяльність. Гра  широко  використовується  у  навчально-виховному  процесі  як  самостійна  форма  роботи  з  дітьми  та  як  ефективний  засіб  і  метод  розвитку, виховання  і  навчання. Упродовж  усього  дня  організовуються  різні  види  ігор  з  урахуванням  віку  дітей, їхніх  інтересів. Особливої уваги  надається  самостійній  діяльності  дітей, індивідуальній  роботі.
    Освітній процес забезпечений необхідними нормативно-правовими та інструктивно-методичними матеріалами. В методичному кабінеті є методичні посібники для організації освітнього процесу з дітьми  згідно  вимог  програми  виховання  і  навчання дітей  від  двох до семи років "Дитина", конспекти занять з різних видів діяльності, сценарії свят, розваг, художня література, методичні розробки.
     Весь матеріал ефективно використовується педагогами під час навчально-виховного процесу. Організація  навчального  процесу проходить в цікавій ігровій формі. Особлива увага надається розвитку в дітей укрраїнського мовлення, ознайомленню з народними традиціями і звичаями українського народу. Мова, традиції, звичаї, народні символи - є основою  соціального та інтелектуального розвитку особистості. З метою виховання в дітей інтересу до національної культури і традицій в дошкільному закладі створена "Світлиця", де зібрані предмети українського побуту, вишиванки.
     В кожній віковій групі створено та постійно поповнюєтся ігрове середовище, до складу якого входять:
  • ігрові зони;
  • куточки самостійної художньої діяльності, які інтегрують всі види художньої діяльності - ліплення, малювання, аплікація, робота з папером, природним матеріало;
  • куточки сюжетно-рольових ігор "Магазин", "Лікарня", "Перукарня", "Сім'я" "Школа".
В групах раннього віку обладнані куточки для ігор з піском і водою, куточки нарядження.
     Вся робота педагогічного колективу спрямована на виховання і навчання дітей  для того, щоб заклад був для них рідною домівкою.

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт": vpevneniy_start.rar
Програма виховання  і  навчання  дітей  від  двох  до  семи  років "Дитина" bazova_programa.rar