Торгівля людьми-соціальна проблема сучасності

Торгівля людьми – це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку. Це може означати примушення або втягування через обман до проституції, жебракування, або ручної праці.

Жертви не дають своєї згоди на те, щоб їх продавали – їх обдурюють, заманюють фальшивими обіцянками або примушують.

Торговець людьми відбирає у жертви основні права людини: свободу пересування та вибору, контролювання свого тіла й розуму, а також свого майбутнього.
Не плутайте торгівлю людьми з контрабандою. Контрабандист сприяє нелегальному ввезенню у країну за платню, але на місці призначення людина, яку провезли контрабандою, стає вільною; жертви торгівлі людьми попадають у рабство.

Хто стає жертвами?

Ви амбіційні?

Ви хочете отримати добру роботу і заробляти пристойні гроші? Ви бажаєте подорожувати? Ви сподіваєтесь на краще життя? Якщо на будь-яке з цих питань ви відповіли «так», ви можете стати жертвою торгівлі людьми.

Ніхто не погодиться бути проданим. Жертви через обман або примус втягуються у складне становище, у якому вони втрачають контроль. Жертвами можуть стати:

• Жінки та діти з країн, що розвиваються
  • Люди, яким не вистачає грошей, або які не мають можливості працювати або навчатися
  • Молоді люди, які бажають покращити своє життя.

Вони можуть мати університетський диплом, бути різного походження або раси, належати до будь-якого класу. Не тільки жінки, а й чоловіки піддаються ризику бути проданими для виконання некваліфікованої роботи, загалом пов’язаній із ручною працею.

Якщо ви сподіваєтесь подорожувати, навчатися або працювати закордоном, впевніться, що ви, як і ваші близькі, володієте інформацією. Ви відповідаєте за ваших друзів і сім’ю. А вони – за вас.

Ось перелік порад, що ми пропонуємо вам або вашим знайомим, що збираються у подорож.

• Зв’яжіться з посольством країни, до якої ви їдете, і перевірте, які візи вам знадобляться для проживання, роботи або навчання. Якщо ви самостійно знайшли інформацію з офіційного джерела, ніхто не зможе переконати вас в протилежному.
  • Перед подорожжю зробить фотокопії свого паспорту та проїзних документів, і залиште їх особі, якій довіряєте.
  • Залиште батькам або друзям номери угод і адреси, за якими з вами можна зв’язатися.
  • Візьміть адресу і номер телефону свого посольства/консульства у країні призначення якщо виникне необхідність звернутися до них.
  • Не віддавайте свій паспорт нікому, окрім працівників митниці або поліції.
  • Якщо у вас виникли сумніви, перед від’їздом зв’яжіться з організацією по боротьбі з торгівлею людьми.